Millî Eğitim Bakanlığı adına, Avrupa'da Eğitim Bakanlıkları konsorsiyumu Avrupa Okul Ağı'nın üyesi olan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğünün katılımıyla Avrupa Okul Ağı ve İtalya Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 4 Aralık 2023 tarihinde Avrupa Okul Ağı Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Yönetim kurulunun ardından 05-06 Aralık 2023 tarihlerinde "EMINENT 2023 Konferansı"na Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, Dijital Beceriler Daire Başkanı Sümeyye Hatice Eral, Avrupa Okul Ağı ve Scientix Projesi Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdur ve Yenilik ve Proje Geliştirme Koordinatörü Ünal Çelik katıldı.

04 Aralık 2023 tarihinde düzenlenen Avrupa Okul Ağı Yönetim Kurulu toplantısında bir sonraki yılın Çalışma Programı incelendi, 2023 yılı faaliyetleri değerlendirildi ve planlanan bütçe Yönetim Kurulu'na sunularak kabul edildi.

05-06 Aralık 2023 tarihlerinde "Okullarda Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi" temasıyla Avrupa Okul Ağı tarafından düzenlenen EMINENT 2023 Konferansı'na, Avrupa Okul Ağı kuruluşu üyesi 34 Avrupa ülkesinden gelen Eğitim Bakanlığı temsilcileri, akademisyenler ve teknoloji geliştiriciler katılım sağladı.

Eğitim Bakanlıkları ve uluslararası kurumlardan yöneticilerin çağrılı konuşmacı olduğu ve panel oturumlarında yer aldığı konferansta, dijital beceriler konusunda sunumlar ve grup çalışmaları düzenlendi. Genel Müdür Canlı, YEĞİTEK Genel Müdürlüğünün teknoloji destekli çalışmaları ve eğitim teknolojileri politikaları hakkında katılımcılarla değerlendirmede bulundu. 

Etkinlikte dijital becerilerin geliştirilmesi ve yapay zekânın okullarda eğitim öğretim süreçlerinde kullanım yöntemlerinin belirlenmesine yönelik değerlendirmeler de yer aldı.Fotoğraflar

Konum

Video

AVRUPA OKUL AĞI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE EMINENT 2023 KONFERANSI

Faaliyet / Etkinlik Adresi

  • Piazza della Pilotta, 4, 00187 Roma RM, İtalya